КНП "Клінічна лікарня №5" СМР



телефон кол-центру: 0 800 333 105 цілодобово 7/24

Головна » 2020 » Серпень » 20 » Нове рентгенологічне обладнання лікарні №5 до послуг жителів міста Суми
13:26
Нове рентгенологічне обладнання лікарні №5 до послуг жителів міста Суми

20 серпня у КНП «Клінічна лікарня №5» СМР відбулася презентація нового рентгенологічного обладнання. Директор підприємства В’ячеслав Петренко ознайомив Сумського міського голову Олександра Лисенко, головного спеціаліста відділу охорони здоров’я Наталію Кіпенко та депутата міської ради депутат Олександра Зименка із тим як відбулося облаштування та установка апаратури.

– Упродовж поточного року, завдяки системній співпраці із міської владою, комунальне некомерційне підприємство «Клінічна лікарня №5» Сумської міської ради отримало нове рентгенологічне обладнання. Наразі завершені монтажні та ремонтні роботи й ми чекаємо на дозвільні документи щоб розпочати експлуатацію рентгенів й обслуговувати хворих, які проходять курс лікування у стаціонарних відділеннях нашої лікарні, – зазначив В’ячеслав Петренко.

Він розповів, що одна з придбаних новинок – пересувний рентген, 2020 року випуску, виробництва італійської компанії General Medical Merate, вартістю 3 млн грн. Його повна назва «Система рентгенівська діагностична мобільна МАС», що свідчить про його особливості – робити виїзні обстеження важкохворих, котрі за станом здоров’я не в змозі пересуватися.

Завідуюча відділом променевої діагностики Наталія Дорофєєва пояснила: «Пересувний рентген-апарат – це мобільний рентгенографічний блок, що має широкий спектр застосування: в радіології, в операційному блоці, в ортопедії, а за нагальної лікувальної потреби – у різних спеціалізованих відділеннях (терапевтичному, інтенсивної терапії) та в іншому госпітальному лікуванні».

Варто додати, що пересувний рентген-апарат лікарня отримала безоплатно, у рамках цільової програми «Організація надання медичної допомоги хворим із підозрою на гостру респіраторну хворобу, спричинену COVID-19» так само як і два апарата для штучної вентиляції легень (ШВЛ) та 19 мультипараметрових моніторів пацієнта (Brightfieid Heaithcare Osen8000).

Усі присутні ознайомилися із облаштуванням стаціонарного рентген-апарата на три робочих місця, котрий класифікується як «Система рентгенографічна та діагностична OPERA». Це обладнання теж виробництва провідної італійської компанії General Medical Merate, вартістю понад 6 млн грн. Його пропускна потужність – 100 знімків упродовж робочої зміни.

 – Новий стаціонарний рентген-апарат OPERA дозволяє розширити перелік досліджень і знижує рівень опромінення пацієнтів, а наявність дистанційного управління дозволяє проводити рентгеноскопічні дослідження з кімнати управління, що мінімізує рівень опромінення медичних працівників. Дана система використовує сучасну високочастотну технологію з частотою на виході до 400 кГц для отримання високоякісних обстежень в усіх сферах застосування сучасної радіодіагностики, – пояснив В’ячеслав Петренко. – За нинішньої непростої епідеміологічній ситуації рентгенологічні обстеження – є надзвичайно важливими та затребуваними методами діагностики. Мова йде й про планові, ургентні випадки й, звичайно, у контексті непростої ситуації щодо пандемії на коронавірусну інфекцію. Окрім цього, актуальними на порядку денному залишаються заходи з профілактики туберкульозу. Адже кожен українець має щороку пройти рентгенологічне обстеження грудної клітини.

Міська влада та адміністрація лікарні попіклувалися щоб нове обладнання розмітили у затишних, відремонтованих приміщеннях, де має бути зручно та комфортно перебувати пацієнтам, працювати медперсоналу. Для виконання комплексу ремонтно-опоряджувальних робіт були виділені кошти із міського бюджету.

На першому поверсі лікувального корпусу, де буде працювати стаціонарний рентгенограф OPERA, здійснено ремонт холу біля рентген-кабінету, на що витрачено 5 тисяч 726 грн, також для облаштування цього кабінету придбані меблі (10 тисяч 850 грн.) та жалюзі (8 тисяч 824 грн.). Окрім цього, замінена сантехніка у пультовій кімнати, відремонтовано рентген-кабінет, де оновлені й пофарбовані стіни та стеля, встановлено двоє рентгенозахисних дверей. Їх технічні характеристики відповідають діючим санітарно-будівельним нормам, замінена стара підлога. У самому відділенні променевої діагностики встановлено 5 новеньких вікон.

Ознайомившись із облаштуванням приміщень та особливостями нових рентгенів міський голова Олександр Лисенко відзначив, що апаратура має високі технічні параметри, а відремонтовані приміщення радують затишком та комфортом.

По закінченню події директор підприємства В’ячеслав Петренко вручив гостям свої авторські книжні видання, присвячені історії та розвитку медицини Слобожанського краю.

У продовження актуальної теми променевої діагностики директор підприємства В’ячеслав Петренко додав, що вже майже як рік поспіль у лікарні №5 на 7-му поверсі поліклінічного корпусу працює рентгенограф POLISTAT-M. Його презентація відбулася наприкінці 2019 року. Керівник лікарні №5 пояснив, що це сучасна рентгенографічна та флюороскопічна система поєднує в собі два робочих місця. POLISTAT-M працює у повну силу, за час його роботи зроблено 4 тисячі 221 знімок, обслуговувано 2 тисячі 928 пацієнтів.

 

Переглядів: 434 | Додав: sumska_likarnya5 | Теги: новий ретген у лікарні №5, стаціонарний рентген у Сумській лік | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]