Директор КНП «Клінічна лікарня №5» СМР В’ячеслав ПЕТРЕНКО передав авторські примірники книги «Известный и неизвестный Шевченко» шкільним бібліотекам міста Суми
10 березня в актовій залі управління освіти та науки Сумської міської ради відбулася зустріч директора КНП «Клінічна лікарня №5» СМР В’ячеслава ПЕТРЕНКА з керівниками 10-ти загальноосвітніх шкіл міста Суми.
У вступному слові начальник управління освіти та науки Сумської міської ради Антоніна ДАНИЛЬЧЕНКО представила гостя, який є відомою людиною у місті. Вона сказала, що про нього добре знають і як про досвідченого медика, і як про умілого менеджера медичної галузі, і як про соціально-активну, багатогранну особистість.
– У ці шевченківські березневі дні, коли ми вшановуємо пам'ять великого Кобзаря, особливо приємно зустрітися із вами – людьми, які опікуються розвитком, становленням та навчанням підростаючого покоління, – сказав В’ячеслав Петренко і далі презентував свій авторський доробок про Тараса Шевченка.
Він розповів, що його захоплення творчістю Тараса Шевченка зародилося ще в дитинстві у рідному селі Гути на Конотопщині, де колись ступала великого Кобзаря. Про цей історичний факт юному Петренку розповів його батько, який був вчителем – викладав фізику у сільській школі. Цей спогад В’ячеслав Юрійович проніс через усе життя, а з роками викристалізувалася думка та ідея прослідкувати шляхи Шевченка на Сумщині. Так у 2019 році і з’явилася книга В’ячеслава Петренка «Известный и неизвестный Шевченко».
Як зазначив В’ячеслав Юрійович у презентованій книзі публікуються унікальні фотокопії документів, у тому числі маловідомий варіант автобіографії Тараса Шевченка, ряд цікавих свідчень про його життєві перепитії та низка документів про відвідини мальовничих куточків Сумщини.
У різні періоди життя Тарас Григорович відвідав Охтирщину, Котопщину, Глухівщину, Роменщину, Кроловеччину, про що є відповідні краєзнавчі розвідки.
Після розповіді-презентації кожен із присутніх директорів шкіл отримав із рук автора В’ячеслава Петренка книгу «Известный и неизвестный Шевченко» після чого було зроблено спільну світлину на добру згадку про подію.